Dane adresowe:

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej
ul. Orzeszkowej 12,
41-253 Czeladź

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

22 MAJ 2020

Co zrobić ze zużytymi środkami ochronnymi?

Od pewnego czasu korzystanie z jednorazowych rękawiczek ochronnych w niektórych sytuacjach stało się obowiązkiem każdego mieszkańca naszego miasta. Niestety, wygląda na to, że nie wszyscy wiedzą jak pozbyć się zużytych środków ochrony osobistej.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną robienie zakupów w rękawiczkach ochronnych oraz korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk, stało się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Problem zaczyna się wtedy, gdy zużyte środki ochronne zamiast w koszu na śmieci lądują na chodniku lub trawniku w naszych parkach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy, aby zużyte środki ochronne (takie jak maseczki czy rękawiczki jednorazowe) trafiały do koszy na śmieci, a nie były wyrzucane byle gdzie. Jednocześnie przypominamy, że zaśmiecając miejsce publiczne, możemy narazić się na mandat w wysokości do 500 zł. (Art. 145 Kodeksu wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.)

 

(źródło: www.czeladz.pl )

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 6081

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl